Akce DUBEN 2016

29.03.2016 14:52

11. 4. 2016 v 9:00 hod. divadlo v MŠ HASTRMÁNKOVA POHÁDKA

12.4. a 13. 4. 2016 předškoláci - 2 skupiny - NEMOCNICE ZVÍŘÁTEK, odchod z MŠ v 9:00 hod. Děti si přinesou v baťůžku plyšové zvířátko do MŠ.

21. 4. 2016 v 9:00 hod. kouzelník v MŠ - KELLNEROVI  

28. 4. 2016 V 9:00 hod. operetka v MŠ - PERNÍKOVÁ CHALOUPKA

 

V improvizované nemocnici zvířátek se děti mohou dovědět, jak se chránit před úrazy a jak postupovat při zranění. Cílovou skupinu tvoří děti předškolního věku od 5 do 6 let a žáci prvních a druhých tříd ZŠ. Akce je součástí preventivního projektu, jehož cílem je ochrana dětí před úrazy. Podle statistik jsou úrazy hlavní příčinou úmrtí dětí od 1 roku do 14 let a dětská nehodovost v České republice patří k nejvyšším v Evropě.

Děti navštíví improvizovanou Nemocnici zvířátek v roli rodičů svých „zraněných“ plyšových zvířátek a zapojí se do jejich ošetřování. Od studentů Vyšší odborné školy zdravotnické Brno v roli lékařů si poslechnou, co je pro jejich plyšová zvířátka nebezpečné a jak je mají chránit před dalším úrazem. V nemocnici budou ambulance, čekárny a centrální příjem, lékárna či rentgen jako ve skutečné nemocnici. V roli sestřiček budou děti provázet také studentky Vyšší odborné školy zdravotnické Brno, které jim pomohou překonat ostych v nové situaci.

Před vchodem do nemocnice bude vůz rychlé záchranné pomoci, ve kterém se dětí dovědí, jak se zachovat, stane-li se nehoda, a jak se poskytuje první pomoc.

Cílem projektu je upozornit děti hravou formou na to, jak je důležité chránit své zdraví, používat ochranné pomůcky, např. helmy, chrániče, reflexní barevné oblečení a také dbát na rady dospělých. Klademe si za cíl poučit děti o tom, co mají dělat, pokud se stane nehoda či úraz.

—————

Zpět